Návod na údržbu froté

Návod na údržbu froté

Doporučená péče o froté výrobky Möve a bavlněné textilie

Před prvním použitím ručníků je doporučujeme vyprat bez použití aviváže při teplotě 60°C a usušit je v sušičce. To zaručí, že se odstraní zbytky barvy a vláken pocházející z výroby, ručníky pak budou měkké a savé. Bílé i barevné froté si udrží svou brilantní barvu pří praní ve standardním pracím prášku bez optických zjasňovačů při teplotě vody 60°C. Maximální savost ručníků zajistíme praním bez aviváže.

Mokré ručníky nenechávejte dlouho pohromadě. Nedávejte ručníky sušit na horké radiátory, vlákna na nich ztvrdnou, budou nepříjemné na dotek, nechte je volně proschnout. Maximální měkkost ručníků zajistíte tím, že je po vyprání usušíte v sušičce.

V případě, že se Vám smyčky ručníku zatrhnou a vytáhnou, zastřihněte je na délku ostatních vláken. Froté je vyrobeno tak, že se Vašemu ručníku nic nestane.

Při každém praní naplňte prací buben v souladu s pokyny výrobce. Nízké i vysoké zatížení pracího bubnu zvyšuje tendenci tření vláken, jejich odírání a tvorbu žmolků. Důležité je správné dávkování pracích prostředků uváděné výrobcem. Nedostatečná nebo naopak vysoká koncentrace pracího prostředku způsobuje usazování nečistot nebo pracího prostředku v textiliích. Aviváž u bavlněných výrobků způsobuje vyšší sklon ke žmolkování.

Pro udržení hladkého vzhledu u lůžkovin (prostěradla, povlečení) doporučujeme použití tekutého škrobu po každém praní.

Pro další informace vám doporučujeme sledovat etikety na zakoupeném zboží.