Návod na použití difuzérů

AROMA DIFUZÉRY

Po otevření lahvičky vložte bambusové tyčinky, které jsou součástí balení. Čím větší počet tyčinek do lahvičky ponoříte, tím silněji bude vonná esence cítit ve vašem interiéru. Intenzitu můžete zvýšit ještě tím, že cca 1 x týdně vyjmete z difuzéru tyčinky, otočíte je namočenou částí vzhůru a do tekutiny ponoříte tu část, která je suchá a byla ve vzduchu. Všeobecně však platí, že aroma difuzéry jsou určeny pouze pro malé prostory, jako jsou koupelny, toalety, malé vstupní haly či pracovny. Pokud svůj aroma difuzér umístíte do většího prostoru, pak budete pravděpodobně zklamáni. Do prostorů větších než 10 m² jsou určeny katalytické lampy, které zajistí provonění všech větších interiérů.

Složení aroma difuzérů:

V lahvičkách, které u nás zakoupíte s Vámi vybranou vůní, je směs přírodních aroma olejů a jejich konzervantů. Konzervanty jsou nezbytnou součástí všech aroma difuzérů, které se na trhu prodávají. Bez nich by se totiž přírodní aroma oleje obsažené v difuzéru po jeho otevření velmi rychle zkazily stejně tak, jako se zkazí ovoce, když jej necháte ležet volně na vzduchu. A pokud mají difuzéry vydržet ve Vašem interiéru několik měsíců, tak jak jejich výrobci uvádějí, bez konzervantů se aroma difuzér neobejde. Můžeme Vás však ujistit, že všechny námi prodávané výrobky podléhají velmi přísným testům, a jsou zcela nezávadné.

Rady a doporučení pro bezpečné používání aroma difuzérů:

Pokud používáte aroma difuzér v malém prostoru, můžete jeho intenzitu ovlivňovat počtem tyčinek, které do něj vložíte. Čím více tyčinek, tím silnější aroma.

S difuzérem zacházejte opatrně, při ukápnutí roztoku náplně byste mohli poničit nábytek. Proto je lepší difuzéry nepokládat přímo na nábytek, ale na nějakou další nepropustnou podložku.

Nestavte aroma difuzér do blízkosti zdi či závěsů, jeho obsah je na bázi oleje a mohl by Vám při doteku bambusových tyčinek udělat na zdi či na závěsu skvrny.

Když difuzér vypotřebujete, bambusové tyčinky vyhoďte. Nikdy je nedávejte do prádla, nebo do skříně mezi šatstvo. Nezapomeňte, že byly po dobu několika měsíců napuštěny olejem a mohly by vám tak vaše oblečení poničit. A navíc, bambusové tyčinky nejsou nezničitelné. A po několika měsíční absorpci tekutin by také mohly zahnívat, či plesnivět. Pokud se rozhodnete objednat si novou vonnou esenci do Vašeho difuzéru, nezapomeňte si tedy objednat i nové bambusové tyčinky.

Náplň obsahuje dráždivou látku a hořlavinu, proto při manipulaci nekuřte a dodržujte pravidla bezpečnosti uvedená na obalu. Pokud dojde ke kontaktu s pokožkou, postižené místo omyjte vodou. Při zasažení očí, vypláchněte vodou, při přetrvávajících potížích navštivte lékaře. Stejně tak, když dojde k požití. 

Difuzér nepatří do rukou dětem.