Návod na použití aromaolejů

Návod na použití aromaolejů

AROMAOLEJE

Éterické oleje používá lidstvo odnepaměti. Znaly je již dávné civilizace. Vůně rostlinných silic jsou naším mozkem přijímány nejrychleji ze všech vjemů a působí blahodárně na nervový systém, emoce a podporují imunitní systém. Mozek reaguje na vůně a vyvolává impulsy, které jsou pro naše tělo příznivé. S čichovými vjemy je spojená intelektuální i analytická část mozku. V rostlinných vůních naleznete vůně, které Vám budou příjemné i nepříjemné. Spolehněte se proto při výběru olejů na svůj nos a vyberte tu, která je Vám příjemná. Éterické oleje pohlcují nepříjemné pachy a osvěžují vzduch, jak při práci v kanceláři, tak doma při odpočinku.

Vůně esenciálních olejů Vás může provázet celým dnem.

Rady a doporučení pro bezpečné používání éterických olejů:

Aby se vůně co nejlépe rozvinula, nalijte do misky Vaší aroma lampy vodu a nakapejte 3-8 kapek esenciálního oleje, pak zapalte pod miskou čajovou svíčku. Teplem se uvolňují vonné silice a nádherně provoní celý Váš interiér.

Nepokládejte aroma olej na lakované, barvené a plastové povrchy, mohlo by dojít při neopatrné manipulaci k jejich poleptání povrchů. Pokud dojde ke kontaktu s pokožkou, postižené místo omyjte vodou. Při zasažení očí, vypláchněte vodou, při přetrvávajících potížích navštivte lékaře. Stejně tak, když dojde k požití.,

Olej do aroma lampy, nelze používat do katalytické lampy.

Éterické oleje nepatří do rukou dětem.