SÍLA SNĚNÍ A KABALA, autor CATHERINE SHAINBERG

Kód: CPH_KNIHA
Neohodnoceno
Značka: A LA MAISON
430 Kč
Skladem (>5 ks)
SÍLA SNĚNÍ a KABALA je kniha nejen o síle snů, ale i o práci s nimi a o práci s imaginální myslí. Ve skutečnosti je to tak, že jediným jazykem, kterému tělo skutečně rozumí a odpovídá na něj, jsou obrazy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CATHERINE SHAINBERG, Ph.D. je psycholožka, léčitelka a učitelka s privátní praxí v New Yorku. Deset let studovala v Jeruzalémě u slovutné kabalistky, Madame Colette Aboulker-Muscat, učení Kabaly světla a dalších dvacet let s ní spolupracovala. Catherine Shainberg založila v roce 1982 svoji School of Images (Školu obrazů) v New Yorku, kde předává starodávnou sefardskou kabalistickou tradici práce se sny a technik kavany (záměru). Pracuje v New Yorku ve své privátní praxi a pořádá po celém světě semináře, na nichž zprostředkovává a učí techniky vizualizace – řízených cvičení a práce se sny.

SÍLA SNĚNÍ a KABALA je kniha nejen o síle snů, ale i o práci s nimi a o práci s imaginální myslí. Ve skutečnosti je to tak, že jediným jazykem, kterému tělo skutečně rozumí a odpovídá na něj, jsou obrazy. Proto zákony, které řídí jakoukoli práci s tělem, jako je třeba jóga, jsou stejné jako ty, které řídí práci s mentálními obrazy. Nemusíte čekat na to, až vás dostihnou životní svízele, aby vás aktivovaly; spíše můžete jako dobrý atlet praktikovat bytí ve stavu pohybu, abyste tak zintenzivnili svoji aktivitu a mohli se přizpůsobit nebo transformovat dané okolnosti. Když praktikujete řízená cvičení (vizualizace), popisovaná v této knize, záměrně dáváte do pohybu svá různá těla (fyzické, emocionální, mentální, duchovní). Catherine Shainberg navazuje na práci své učitelky, která geniálně přizpůsobila časem prověřené metody potřebám moderního člověka každého vyznání či víry. Zatímco kořeny této praxe jsou židovské, sefardské a středozemní - rodová linie Madame Colette Aboulker-Muscat se táhne zpět, do počátku 13. století, kdy Izák Slepý z francouzské Provence a Ja'akov ben Šešet ze španělské Gerony praktikovali učení kabaly světla. Práce samotná využívá zákony, které jsou hluboce známé následovníkům všech posvátných tradic, protože tyto zákony jsou univerzální pro imaginální mysl. Práce Colette a její následovnice Catherine Shainberg je čistá kabala (kabala znamená "přijetí"), v tom smyslu, že přijímá ze svého vnitřního zření. Na rozdíl od ostatních kabalistických principů není v jejich metodách žádné přímé studium či analýza textu, ani permutace písmen (technika známá jako "gematrie"), ani studium "Stromu života" s jeho deseti energetickými sférami. Proto není jejich větev kabaly nesrozumitelným, obtížně proniknutelným systémem, ale průzkumem imaginálních polí, jejichž jazyk je společný všem lidem všech vyznání, bez rozdílu pohlaví.

„Síla snění a kabala je nádherným průvodcem návratu duše zpět do těla a znovunalezení cesty srdce. Catherine Shainberg je vynikající duchovní učitelkou, která nám připomíná, že snění není jen to, co děláme během spánku. Je to rozpomínání se na posvátný smysl našeho života. Dává nám instrukce k tomu, jak se napojit na zdrojovou energii, včetně obrazů, které mluví k tělu a mohou ho uzdravovat. Informuje nás o tom, jak můžeme být přítomni procesu tvoření. Její kniha obsahuje celou škálu praktických cvičení, která nás naučí, jak přetvořit strach a zlost do energií srdce, jak se tím osvobodit od nadvlády zvyku a mít možnost vyléčit zranění mezi nebem a zemí. Tuto knihu vřele doporučuji.“
ROBERT MOSS, autor knih Vědomé snění, Tři „pouhé“ věci, Tajné dějiny snění, Snění navrací duši.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: