Úvod Poradna Bytové vůně

Bytové vůně

 • 18.05.2016

  Náhradní tyčinky do difuzéru

  Dotaz na produkt Tyčinky z bambusového dřeva do difuzéru natural 10 ks délka 28 cm z kategorie

  ASHLEIGH & BURWOOD, NÁHRADNÍ TYČINKY DO DIFUZÉRŮ

  Měla bych zájem o náhradní tyčinky do difuzéru, ale délka 28 cm je málo.
  Nenabízíte i delší? Byly by vhodné okolo 410 cm.

  Tyčinky do difuzérů, máme pouze tyto 28 cm, jsou kompatibilní s námi nabízenými difuzéry. 

 • 06.05.2016

  Rozměry velké katylytické lampy AB_PFL250

  Jaké jsou rozměry lampy AB_PFL250.

  Rozměry velké katalytické lampy OBSIDIAN CLEAR ( AB_PFL250 ) jsou: na výšku 16 cm, a na délku 8 cm. Hmotnost je cca 1 kg, a materiálem je sklo. Tyto parametry platí pro všechny velké katylytické lampy AB_PFL250 - AB_PFL 261. 

 • 29.12.2015

  Nehořící kamínek

  Zapálila jsem katalytickou lampu a zapomněla ji uhasit. Měla jsem lampu naplněnou ze 2/3, vyhořela všechna, takže hořela asi dlouho.
  Teď jsem doplnila náplň a zapálila. Hoří nízkým plamenem, asi 8mm. Po uhašení katalytické spalování nefunguje. Je třeba vyměnit kamínek?

  Kamínky se dlouhým pálením poškozují. Vonné esence vytvářejí koncentráty, které ucpávají póry a poté doutnají nebo nehoří vůbec. Kamínek se také může začít drolit.

  Ujistěte se, že po dolití náplně byl knot opět ponořen po dobu minimálně dvaceti minut s důkladně zavřeným zhášecím víčkem, aby mohl nasáknout esenci.

  Zkuste kamínek vyčistit - do misky s náplní (ideálně použijte Neutral bez vonných esencí, je však možné použít i ostatní náplně do katalytických lamp) ponořte knot s kamínkem. Je třeba, aby byl kompletně ponořený alespoň přes noc. Poté jej vložte do katalytické lampy bez jakékoliv jiné náplně a zapalte. Kamínek vyhoří sám a po čase sám zhasne. Je-li kamínek hodně zanešený, bude nutné celý čistící proces několikrát zopakovat.

  Nebude-li kamínek hořet ani poté, je třeba jej vyměnit za nový.

 • 19.11.2015

  Rozměry svíčky ALM_IZSOHO_14_RED

  Zaujala mně vámi nabízená vonná svíčka ve skle RED, která hoří 150 hodin (ALM_IZSOHO_14_RED), ale bohužel jsem nikde nenašla její rozměry.

  Rozměry této svíčky jsou :

  horní průměr 16 cm, dolní průměr 11cm a výška 14cm.

 • 14.11.2015

  Kapacita nádobky aromalampy

  Měla bych zájem o aromalampu MOONLIGHT (AB_MBCLA_643), ale vždy se mi stalo u každé z aromalamp, které jsem kdy měla, že dříve než čajová svíčka dohořela, voda se vypařila a olej mi začal prskat. Nemusím se bát, že tahle aromalampa bude stejná?

  U této aromalampy se nemusíte bát, že by Vám olej začal prskat. Záleží na vzdálenosti svíčky a nádobky, a také na velikosti nádobky, a ty jsou u této aromalampy plně dostačující. 


 • 30.09.2015

  Kamínek do katalytické lampy

  Dotaz na produkt Náhradní kámen s knotem do velké katalytické lampy z kategorie

  PŘÍSLUŠENSTVÍ K LAMPÁM, ASHLEIGH & BURWOOD

  Rádi bychom si pořídili nový kamínek do naší katalytické lampy, na vašich webových stránkách je uvedený pouze malý nebo velký. Nejsme si jisti, který potřebujeme, rádi bychom je porovnali, prosíme o radu.

  Velké kamínky mají průměr 2 cm, malé pak 1,2; viz obrázek. Pokud si stále nejste jistí, napište nám číslo lampy (kód produktu začíná AB_PFL a trojčíslí) a my vám rádi zjistíme, jaký kamínek je vhodný pro vaší katalytickou lampu.

  wick size guide

 • 17.09.2015

  Vhodnost použití esenciálních olejů

  Přemýšlím nad koupí Esenciálního oleje WHITE TEA do aromalampy, AB_ABFO148, ale nejsem si jistý, zda ho mohu použít i do ultrasonického difuzeru.

  Odpověď na tento dotaz jsme si nechali potvrdit u dodavatele ultrasonických lamp, a do této lampy se může použít jakýkoli olej.


 • Co je katalytická lampa?

  Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes - rozptylu katalytickým spalováním.

  Katalytický hořák chytá a ničí molekuly, které šíří zápach. Prolínání vzduchu a konvekční tah zajistí, že je zápach odstraněn stejně jako vzdušné mikroorganismy. Katalytické lampy vzduch před navoněním ještě vyčistí.

  Ve dvacátých letech minulého století přišli designéři s nápadem vytvořit lampy s estetickou hodnotou, které by mohly být nabízeny i samotným zákazníkům. Tak se katalytické lampy, které byly předtím používány k čištění vzduchu pouze v různých institucích, dostaly i do domácností.

  Čističe vzduchu a podobné spreje většinou zápach maskují. Katalytické lampy naopak vzduch aktivně čistí a až poté uvolňují vůni do širokého prostoru. Běžné pachy v domácnosti způsobené vařením, domácími zvířaty, tabákem nebo cvičením můžou být pomocí katalytické lampy Ashleigh & Burwood bezpečně a efektivně odstraněny.

  Ashleigh & Burwood jsou přední značkou v tomto odvětví a nabízí nejlepší ceny a nejlepší výběr katalytických lamp a vůní.

 • Fungují katalytické lampy společnosti Ashleigh & Burwood opravdu proti vzdušným mikroorganismům?

  Ano, katalytické lampy společnosti Ashleigh & Burwood opravdu pomáhají vyčistit vzduch. Nezávislé testy katalytických lamp vykazují následující výsledky týkající se ničení vzdušných mikroorganismů:

  • Roztoči - 99% úmrtnost
  • Bakterie Escherichia coli (E. coli) - 99% úmrtnost

  Pět typů plísňových spor

  • Aspergillus niger - 61.5 % úmrtnost
  • Eurotium amsterdami - 79.6% úmrtnost
  • Stachybotrys chartarum - 99.9% úmrtnost
  • Penicillium crustosum - 99.9% úmrtnost
  • Chaetomium globosum - 99.9% úmrtnost
 • Jak dlouho mi lampa vydrží?

  Lampa vydrží navždy, pokud její tělo nebo krk nebudou poškozeny. Otázkou je spíš „jak dlouho vydrží kámen?" Za předpokladu, že je používán pouze ve spojení s palivem Ashleigh & Burwood a je používán správně, by každá souprava měla vydržet přes 300 použití nebo přes 700 hodin. Stále testujeme kameny, které byly použity už více než 300krát a fungují na optimální úrovni. Budeme aktualizovat tento dokument ihned poté, co některý z kamenů konečně přestane fungovat!


  | 1 | 2 |


Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Speciální nabídky