Úvod O produktech Polštáře Christian Fischbacher

Polštáře Christian Fischbacher

Jak vybrat správný polštář?

Výběr ideálního polštáře závisí na poloze, ve které spíte a na jeho velikosti.

Polštáře rozdělujeme podle následujících kritérií:

PEVNÝ NEBO MĚKKÝ POLŠTÁŘ?

Jestli je polštář pevný nebo měkký, závisí na výplni polštáře. V přírodním polštáři pevnost závisí na:

Poměr peří a prachového peří - peří je pevné, prachové peří měkké

Kvalita prachového peří - čím kvalitnější tím měkčí

V syntetickém polštáři pevnost závisí na:

Množství náplně - čím více, tím je polštář pevnější

PÉŘOVÉ VÝPLNĚ

KAJČÍ PEŘÍ

Největším luxusem, který si můžete dopřát je výplň polštářů z kajčího peří. Islandská kajka je příbuzný pták kachen, žijící na útesech Islandu. Kajky jsou chráněné, a proto sběr kajčího peří provádějí profesionální sběrači ručně. Kajčí peří je materiál s největší hřejivostí vůbec, a pro své vlastnosti, hřejivost a nízkou hmotnost, je velmi oblíben.

PEŘÍ

Peří pokrývá těla ptáků. Na jejich těle je několik druhů peří. Do přikrývek se používá peří člunkového tvaru – lehce prohnuté s měkkým ostnem, prachovou částí a robustním praporem.

PRACHOVÉ PEŘÍ

Prachové peří vyrůstá rovnou z kůže vodních ptáků – nemá brk a tvoří ho shluk měkkých vláken. Má velmi dobré izolační vlastnosti. Čím delší jsou vlákna, tím je peří kvalitnější a má větší plnivost. Nejkvalitnější je peří z bílých hus.

JAKÝ JE V NICH ROZDÍL?

Prachové peří nemá brk jako peří a proto je mnohem měkčí a lehčí. Díky své konstrukci je prachové peří považováno za jedno z nejlepších izolačních materiálů. Klasické peří jako výplň peřin má vliv na celkovou hmotnost peřiny. Pokud nedáváte přednost extra lehkým peřinám, je pro vás ideální.

BĚLOST PEŘÍ A PRACHOVÉHO PEŘÍ

Někteří výrobci prachového peří a peří odbarvují, aby bylo bílé. Peří v našich peřinách obsahuje i několik tmavých pírek, neznamená to však, že je výplň horší kvality, je to přirozené. Odbarvování peří poškozuje izolační schopnosti peří.

SYNTETICKÉ VÝPLNĚ

Antialergické polštáře jsou vyrobené ze syntetických materiálů jako je polyesterové vlákno nebo paměťová pěna.

KULIČKY POLYESTEROVÉHO MIKROVLÁKNA

Výplň ve formě kuliček z polyesterového mikrovlákna jsou měkké a podle množství náplně dávají vhodnou oporu pro spaní. Polyesterové kuličky se po vyprání neshlukují do útvarů a polštář nemění tvar a zůstává měkký.

PAMĚŤOVÁ PĚNA

Paměťová pěna je vyrobená z viskoelastické pěny. Je hustší a citlivá na teplotu. Dokonale se přizpůsobuje tvaru těla a po odlehčení se vrátí do původního tvaru.

JÁDROVÉ POLŠTÁŘE

Jádrové polštáře nabízejí to nejlepší z obou typů. Jsou ideální, pokud hledáte jemný polštář s pevnou podporou. Jádrové polštáře jsou vyrobené s vnější vrstvou – odlehčenou, měkkou a jádrem s pevnější náplní.

INDEX SÍLY PODPORY HLAVY (NOSNOST)

Nosnost 1 (pevný polštář) - Pevný polštář uzpůsobený především pro ty, co spí na boku.

Nosnost 2 (střední polštář) - Středně pevný, vhodný jak pro ty, co spí na boku, tak pro ty, co spí na zádech nebo na břiše.

Nosnost 3 (měkký polštář) - Spíše měkčí polštář pro ty, co spí na zádech nebo na břiše.

Nosnost 4 (variabilní) - Polštáře s nastavitelnou pevností. Objem výplně je individuálně přizpůsobitelný – výplň můžete přidat i odebrat.

JE ČAS NA NOVÝ POLŠTÁŘ?

Normální životnost polštáře je 2 až 4 roky. Polštáře mají mnohem nižší životnost než peřiny, protože nesou váhu vaší hlavy. Starý polštář již nedává správnou podporu hlavě a krku a může být i nehygienický. Zde je pár znaků kdy je čas polštář vyměnit:

Váš polštář nemá správnou barvu - každou noc vypotíme až půl litru potu, který může na polštáři dělat skvrny a umožňuje také růst bakteriím uvnitř polštáře.

Probudíte se s bolestí krku - může to být proto, že váš polštář je již příliš měkký a nepodporuje krk, jak by měl. Může to také znamenat, že nemáte vhodný typ polštáře pro váš styl spánku.

Po probuzení chraptíte a máte ucpaný nos - můžete být alergičtí na roztoče v polštáři.

Polštář s přírodní výplní drží déle svůj tvar než polštář syntetický. Každý den byste měli polštář protřepat a jednou týdně dát na 15 minut do sušičky – vysoká teplota v ní zabije roztoče a polštář načechrá.

PÉČE O VAŠE POLŠTÁŘE

-každé ráno polštář natřepte

-pravidelně polštář perte a čistěte

-pokud polštář nesplňuje svou podpůrnou funkci, vyměňte jej

Speciální nabídky

Novinky na e-mail