Úvod O produktech Peřiny Christian Fischbacher

Peřiny Christian Fischbacher

Jak správně vybrat přikrývku?

Při výběru přikrývky jsou důležitá následující kritéria:

PÉŘOVÉ VÝPLNĚ

KAJČÍ PEŘÍ

Největším luxusem, který si můžete dopřát je výplň přikrývek z kajčího peří. Islandská kajka je příbuzný pták kachen, žijící na útesech Islandu. Kajky jsou chráněné, a proto sběr kajčího peří provádějí profesionální sběrači ručně. Kajčí peří je materiál s největší hřejivostí vůbec, a pro své vlastnosti, hřejivost a nízkou hmotnost, je velmi oblíben například do spacích pytlů pro horolezce.

PEŘÍ

Peří pokrývá těla ptáků. Na jejich těle je několik druhů peří. Do přikrývek se používá peří člunkového tvaru – lehce prohnuté s měkkým ostnem, prachovou částí a robustním praporem.

PRACHOVÉ PEŘÍ

Prachové peří vyrůstá rovnou z kůže vodních ptáků – nemá brk a tvoří ho shluk měkkých vláken. Má velmi dobré izolační vlastnosti. Čím delší jsou vlákna, tím je peří kvalitnější a má větší plnivost. Nejkvalitnější je peří z bílých hus.

JAKÝ JE V NICH ROZDÍL?

Prachové peří nemá brk jako peří a proto je mnohem měkčí a lehčí. Díky své konstrukci je prachové peří považováno za jedno z nejlepších izolačních materiálů. Klasické peří jako výplň peřin má vliv na celkovou hmotnost peřiny. Pokud nedáváte přednost extra lehkým peřinám, je pro vás ideální.

PLNIVOST PEŘÍ

Kvalita prachového peří je určena velikostí peří. Velikost se měří pomocí veličiny zvané „filling power“ = plnivost. Čím je peří větší, zaujímá vetší prostor a je ho tudíž potřeba méně k naplnění přikrývky o určité hřejivosti. Plnivost určuje poměr mezi objemem a váhou a je měřena v krychlových palcích = cuin. Kajčí peří má jinou konstrukci prachového peří a jeho plnivost je neměřitelná.

BĚLOST PEŘÍ A PRACHOVÉHO PEŘÍ

Někteří výrobci prachového peří a peří odbarvují, aby bylo bílé. Peří v našich peřinách obsahuje i několik tmavých pírek, neznamená to však, že je výplň horší kvality, je to přirozené. Odbarvování peří poškozuje izolační schopnosti peří.

ANTIALERGICKÉ VÝPLNĚ

SYNTETICKÉ VÝPLNĚ

Syntetické přikrývky jsou vyplněny dutým silikonizovaným polyesterovým vláknem. Toto vlákno dosahuje vyšší kvality než klasické duté vlákno. Je vytvořeno speciální technologií, kdy je klasické duté vlákno potaženo tenkou vrstvou silikonu. Vlákno je odolnější v namáhání, je více pružné a lépe přikrývka vyplněná takovým vláknem přilehne k tělu.

VELBLOUDÍ A KAŠMÍROVÁ VLNA

Zvířecí vlna je velmi dobrý izolant. Vlna v zimě hřeje a v létě chladí, velmi dobře odvádí vlhkost od těla. Na omak je měkká a vzdušná.

HEDVÁBÍ

Hedvábí použité jako výplň peřiny zajišťuje hebkost a plnost přikrývky s minimální hmotností. Přírodní materiál odvádí vlhkost od těla a zajišťuje suché a pohodlné prostředí ke spánku.

TEPLOTNÍ STUPNĚ PŘIKRÝVEK

Peřiny jsou rozděleny podle 4 stupňů hřejivosti do pěti skupin:

1 Nízká hřejivost - přikrývka s velmi nízkou hřejivostí, vhodná do teplého prostředí

2 Střední hřejivost - přikrývka s nízkou hřejivostí, vhodná do teplých místností i vhodná jako celoroční

3 Vysoká hřejivost - přikrývka s vysokou schopností zadržovat teplo, pro celoroční používání

4 Velmi vysoká hřejivost - přikrývka s velmi vysokou schopností zadržovat teplo, vhodná do chladných místností

1+2=4 CELOROČNÍ - spojením dvou přikrývek o různých hřejivostech získáte teplou zimní přikrývku a odepnutím lehkou letní přikrývku

POTAHOVÉ LÁTKY

BAVLNA

Bavlněná potahová látka typu batist je příjemná a hřejivá na omak. I přes svojí jemnost je tkanina natolik hustá, že zajišťuje dostatečnou bariéru proti vylétávání peříček ven z přikrývky.

U potahové látky Nanobatista byly použity extra jemné příze z dlouhovlákenné bavlny, stejně tak u typu Supersoft Batista.

BAVLNA SILVER PROTECTION

U potahové látky z bavlny Silver protection bylo při finální úpravě textilie pomocí nanotechnologie naneseny stříbrné ionty přímo dovnitř příze. Tato úprava je odolná vůči praní a zajišťuje antibakteriální vlastnost přikrývky.

HEDVÁBÍ

Pokud si chcete dopřát maximální luxus, vyberte si přikrývku v hedvábí. Tato přikrývka zajišťuje maximální teplotní komfort s minimální hmotností. Přikrývky jsou velmi jemné a příjemné na dotek.

SYNTETICKÉ MATERIÁLY

POLYESTER

Potahová látka z 100% polyesteru dovoluje pravidelné praní přikrývek až při 95°C při zachování jemnosti a lehkosti přikrývky.

LYOCELL

Syntetické vlákno na bázi celulózy má velmi dobrou odolnost a je možné jej prát až do teploty 60°C

PÉČE O PŘIKRÝVKY

-každé ráno peřiny natřepte a před zastláním pod přehoz nechte proschnout

-pravidelně peřiny větrejte, nevystavujte je však přímému slunci

-po dvou až třech letech používání je vyperte nebo vyčistěte, zvláště, jsou-li pravidelně používány

-nelehejte na peřiny, neseďte na nich

-střídáte-li sezónní peřiny, letní a zimní, na konci sezóny je vložte zpět do bavlněných obalů v neslisovaném stavu a uložte je na suché místo

Speciální nabídky

Novinky na e-mail