GLARE & HEAT

GLARE & HEAT jsou funkční textilie chránící interiéry proti oslnění a přehřívání

Vysoce funkční textilie švýcarského výrobce CRÉATION BAUMANN poskytují vizuální a tepelnou ochranu, zajišťují ideální průsvitnost a prostup energie v místnostech, zlepšují pohodu a vnitřní klima. Široká škála textur, barev a průhlednosti umožňuje přizpůsobení ovládání světla a stínu. 

Poloha slunce se mění v závislosti na dni a ročním období. Více denního světla vyžaduje více sluneční ochrany a více ochrany proti oslnění. Je také důležité chránit místnosti před přehříváním. Naše textilie pro ochranu před oslněním a teplem zajišťují ideální průsvitnost a propustnost energie bez oslnění. Vysoce funkční tkaniny zároveň snižují tepelné vyzařování a pomáhají zlepšovat vnitřní klima a tím i pohodu na pracovišti. 

Funkční tkaniny jsou pokovovány technickým procesem s tenkou vrstvou hliníku. Díky tomu odrážejí dopadající sluneční světlo a vytvářejí v místnosti příjemně tlumené světlo – s neporušeným vizuálním kontaktem s vnějškem.

Fyzikální vlastnosti, jako je propustnost, odraz a absorpce, určují, zda je látka vhodná pro ochranu proti oslnění a teplu. Création Baumann má tyto faktory stanoveny oficiálními zkušebními ústavy.

Můžete si vybrat ze široké škály textilií s ochranou proti oslnění a teplu až do šířky 300 cm a v různých vzhledech, strukturách, barvách a průhlednosti.

Vrcholem kolekce je oboustranný závěs FACE, inovace se složitou strukturou. Oboustranný textil kombinuje bílou lesklou, reflexní vnější stranu s tmavě potištěnou vnitřní stranou. To znamená, že FACE vytváří dostatečnou ochranu proti oslnění bez jakékoli metalizace a zároveň vysokou úroveň průsvitnosti a průhlednosti. 

Fakta o oslnění a tepelné ochraně našich textilií

  • Funkční textilie GLARE & HEAT nabízí ideální průsvitnost a propustnost energie bez oslnění.
  • Snižují tepelné záření a chrání místnosti před přehříváním.
  • Propustnost, odraz a absorpce jsou testovány podle DIN EN.
  • Jsou nehořlavé a certifikované podle OEKO-TEX® STANDARD 100 pro bezpečnost produktu a nepřítomnost škodlivých látek.