DŘEVĚNÉ ŽALUZIE

Dřevěné žaluzie jsou z estetického pohledu jedinečným a špičkovým interiérovým doplňkem, který může zásadně změnit „tvář“ místnosti a zároveň navodit atmosféru vlídnosti a harmonie. Dřevěné žaluzie jsou i významnou součást tepelné ochrany místností a příznivě působí na pocit tzv. tepelné pohody. Vnitřní povrch dřevěné žaluzie totiž nekopíruje venkovní teplotní extrémy přenášené oknem a udržuje si teplotu blízkou interiéru. Žaluzie ve staženém stavu tak přispívá v létě i v zimě ke stabilizaci vnitřní teploty a nižší spotřebě energie za vytápění nebo chlazení.

Dřevěné žaluzie — úspěšné, účinné a přirozené řešení

Dřevo je v moderních interiérech vnímáno stále více jako přírodní a přirozený prvek, který dodává domu teplo a útulnost. „Váhu“ má i to, že v interiéru není dřevo vystaveno vlivům celoročního počasí. Logicky tedy nachází uplatnění i ve vnitřní stínicí technice, kde se dřevěné žaluzie staly trendem.

Nekonečné možnosti

Čisté linie, designové inovace, moderní trendy kombinované s ručními technikami zpracování exotických dřevin. Výsledkem je jedinečný stínicí prvek — dřevěná žaluzie. Tradiční přírodní materiál dává nekonečné možnosti pro povrchovou úpravu žaluzií, která je odlišuje od běžných produktů. To se již nacházíme v oblasti působení společnosti Bematech. 

Lamely dřevěných žaluzií, které tato firma vyrábí, jsou zhotoveny z kvalitního exotického dřeva — africké vrby Abachi, která zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. V kolekci lze nalézt více než 100 druhů lamel, různých barevných a povrchových úprav. Díky tomu lze dřevěné žaluzie vhodně sladit prakticky s jakýmkoliv interiérem.

Volba prostředí

Pro materiály s rozdílnou strukturou dřeva je lepší zvolit prostory, které nejsou příliš vlhké. Vyšší vlhkost a teploty mohou vyvolat deformaci lamel. Proto tento typ žaluzií neumísťujeme např. v koupelnách, bazénech, saunách ap. Pro zlepšení odolnosti je možné použít odolnější nátěr.

Zajímavosti a technické specifikace

Dřevěné žaluzie jsou k dostání v horizontálním a vertikálním provedení. Horizontální žaluzie jsou v maximální šířce 3 600 mm a výšce 3 500 mm, vertikální žaluzie lze navrhnout v maximální šířce 3 500 mm a výšce 3 000 mm. Ovládat dřevěné žaluzie je možné manuálně i motoricky. Společnost Bematech nabízí lakované lamely odstínů RAL nebo NCS. Dřevěné žaluzie bývají často laděny do béžových, šedých, hnědých či vínově červených barev, které evokují jemný a přirozený vzhled.