Úvod Poradna Bytové vůně Nehořící kamínek

Nehořící kamínek

29.12.2015

Zapálila jsem katalytickou lampu a zapomněla ji uhasit. Měla jsem lampu naplněnou ze 2/3, vyhořela všechna, takže hořela asi dlouho.
Teď jsem doplnila náplň a zapálila. Hoří nízkým plamenem, asi 8mm. Po uhašení katalytické spalování nefunguje. Je třeba vyměnit kamínek?

29.12.2015:

Kamínky se dlouhým pálením poškozují. Vonné esence vytvářejí koncentráty, které ucpávají póry a poté doutnají nebo nehoří vůbec. Kamínek se také může začít drolit.


Ujistěte se, že po dolití náplně byl knot opět ponořen po dobu minimálně dvaceti minut s důkladně zavřeným zhášecím víčkem, aby mohl nasáknout esenci.


Zkuste kamínek vyčistit - do misky s náplní (ideálně použijte Neutral bez vonných esencí, je však možné použít i ostatní náplně do katalytických lamp) ponořte knot s kamínkem. Je třeba, aby byl kompletně ponořený alespoň přes noc. Poté jej vložte do katalytické lampy bez jakékoliv jiné náplně a zapalte. Kamínek vyhoří sám a po čase sám zhasne. Je-li kamínek hodně zanešený, bude nutné celý čistící proces několikrát zopakovat.Nebude-li kamínek hořet ani poté, je třeba jej vyměnit za nový.

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Speciální nabídky

Novinky na e-mail